Google da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler Web site -

Google da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler

Google da Üst  Sıralarda çıkmak  internet sitesi sahipleri için oldukça sık araştırılan konulardan bir tanesi. Ne yazık ki her şey bir internet sitesi açmakla bitmiyor.  İnternet sitenizi bir dükkanınız gibi düşünürseniz eğer bu dükkana müşteri çekmeniz gerekiyor .Peki bunun için neler yapılabilir gelin birlikte bakalım.

  1. SİTE İÇİ SEO PERFORMANSINIZ

Bundan 5-6 yıl öncesine kadar site dışı SEO çalışmaları ile(birazdan bahsedeceğim) site içi SEO’da çok fazla çalışmadan üst sıralara çıkabiliyordunuz. Ancak Google’ın son yıllarda yaptığı değişiklikler, yayınladığı güncellemeler ve mobil cihazlar ile mobil trafiğin artması derken site içi SEO çok önemli bir yere geldi.

 

 

 

 

2. İÇERİKLERNİZİ SEO UYUMLU ANAHTAR KELİMELERLE ZENGİNLEŞTİRİN

Web sitenizde yayınladığınız içerikler, en büyük organik trafik kaynağınız. Sadece yazış olmak için değil, gerçekten kullanıcıların aradığı bilgilere odaklanın ve SEO uyumlu bir şekilde anahtar kelimelerle zenginleştirin. Kullanıcıların aradığı bilgilerle ilgili yaptıkları arama öbeklerini(anahtar kelimeleri), içeriğinizin konusu ile ilgili anahtar kelimeleri içeriğinizde kullanın. Bunu yaparken anlamsız cümlelerle anahtar kelimeleri sürekli kullanmak yerine gerçekten anlamlı cümleler oluşturun ve kullanıcılarınıza sunun.

 

 

 

 

3. GÜNCEL SEO GELİŞMELERİNİ VE ÖNDE GELEN İSİMLERİ TAKİP EDİN

Güncel SEO gelişmelerini takip etmek yapmanız gereken geliştirmelere önceden ayak uydurmanızı sağlayacaktır.

Bu nedenle SEO endüstrisinin önde gelen kaynaklarını takip etmeniz faydalı olacaktır. 

 

 

 

 

 

4. SİTENİZİN SEO  SAĞLIK DURUMUNU SÜREKLİ OLARAK ÖLÇÜN

Sitenizle ilgili geliştirmeleri yaparken bunları düzenli olarak takip etmek de oldukça önemli.

Sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansı, güncel sıralamaları, gelen cezalar, Google bildirimleri, teknik problemler, site haritası,

AMP gibi pek çok konudaki performasını takip edebilirsiniz.